Nowy rok szkolny

Nowy rok szkolny

Błogi czas wakacji dobiegł końca. Znów powitały nas szkolne mury. Koledzy, koleżanki nauczyciele. Początek roku szkolnego niemal zawsze wiąże się z entuzjazmem, nowym zapałem, ale często też z obawami. Wielu z Was rozpoczyna naukę w nowej szkole, przed innymi ciężki rok egzaminów, dla jednych będą to egzaminy szóstoklasistów, dla innych egzaminy gimnazjalne, zawodowe, a dla niektórych rozpoczynający się rok będzie ostatnim zwieńczonym maturą.

 

Wszystkie etapy edukacji mają w sobie nie małą dozę trudności, co jest oczywiście uzależniona od wieku i szkoły, do której uczęszczacie. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby wyniki pracy w szkole były jak najlepsze.

 

Warto zadbać o odpowiednie pomoce naukowe, podręczniki, notatniki, tablety. Bardzo dużą pomocą dla uczniów z klas, których jest przeprowadzany egzamin – są specjalne przykładowe arkusze egzaminacyjne wraz z kartami odpowiedzi. W szkołach często organizowane są specjalne koła zainteresowań dla uczniów, warto w nich uczestniczyć. Często bywa tak, że są one procesem przygotowań do olimpiad przedmiotowych. O tym, że olimpiady bywają przepustką do wymarzonej szkoły, czy na studia nie trzeba nikogo przekonywać.

 

W nowym roku szkolnym często ponownie uczniowie stają przed wyborem zajęć dodatkowych odbywających się poza szkołą. Najbardziej popularną formą zajęć dodatkowych są korepetycje. Matematyka, angielski, niemiecki – przy wyborze zajęć dodatkowych najlepiej kierować się własnymi umiejętnościami i zdolnością samodzielnego przyswajania wiedzy. Może się, bowiem okazać, że korepetycje nie są potrzebne, wskazana jest natomiast systematyczność pracy. Bywa i tak, że korepetycje są niezbędne – warto wtedy wybierać tak by lekcje dodatkowe dawały pełną satysfakcję.

 

Nowy rok szkolny jest też dobrym okresem na wprowadzenie w swoim życiu ładu i organizacji. Przede wszystkim należy zadbać o zdrową dietę, odpowiedni wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. Jeżeli sprostacie tym wymaganiom to osiągnęliście już połowę sukcesu. Druga połowa to Wasz praca i motywacja, ale o nią przecież nie tak trudno! W przypadku, gdyby jej jednak zabrakło zapraszamy również na naszą stronę na facebook’u:

 https://www.facebook.com/omnibusik.korepetycje?ref=hl